Konferencja „Warsztat Pracy Infobrokera – WPI 3.0” – Kraków, 21 maja 2018 r.

Miło nam poinformować, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja konferencji „Warsztat Pracy Infobrokera – WPI 3.0”. To unikatowe w Polsce wydarzenie jest dedykowane wszystkim pasjonatom zarządzania informacją bez względu na sektor gospodarki – od biznesu, nauki, przez NGO, aż po sektor publiczny. Agenda konferencji obfituje w niepowtarzalne case study, związane z szeroko pojętym wyszukiwaniem, analizą, opracowaniem i weryfikacją informacji. Nie będzie żadnych fake news ani cenzury, za to rzetelne doświadczenia z pracy, na przykład z Google’em, Big Data, aplikacjami internetowymi, mediami społecznościowymi lub specjalistycznymi bazami danych. Infobrokerzy wykorzystują różnorodne techniki i sposoby pozyskiwania odpowiedzi na komercyjne lub niekomercyjne potrzeby informacyjne klientów. WPI 3.0 to jedyna taka konferencja w kraju, a każda prezentacja będzie informacyjną niespodzianką dla wszystkich uczestników.

WIP 3.0 jest organizowany przez dwie współpracujące organizacje – Stowarzyszenie Profesjonalistów Informacji (SPI) oraz Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (IINiB UJ). Celem SPI jest integracja oraz rozwój branży informacyjnej w Polsce. Są wśród nas zarówno infobrokerzy, researcherzy, analitycy rynku, wywiadowcy gospodarczy, detektywi, naukowcy, specjaliści informacji, a także copywriterzy, prawnicy oraz inne osoby pracujące z informacją na co dzień. IINiB UJ natomiast to pierwszy instytut w Polsce, który wprowadził specjalizację z infobrokeringu i z sukcesem kontynuuje edukację przyszłych profesjonalistów informacji. Chcemy podzielić się wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim pokazać barwny świat informacji poza Google’em, bo w naszej branży od niego się tylko zaczyna prace.

Konferencja odbędzie się w dniu 21.05.2018 r. w Krakowie, w sali plenarnej na terenie Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (adres: ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków).

Warsztat składać się będzie z dwóch bloków tematycznych:
1) Źródła informacji
2) Narzędzia i techniki pracy

Rejestracja na WPI 3.0 jest obowiązkowa, a uczestnictwo nieodpłatne.

Szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie: http://www.spi.org.pl/